Ailesinin ilk çocuğu olarak 1969 yılında Malatya'da doğdu. Babasının Şeker Fabrikaları'ndaki görevi sebebiyle pek çok şehir dolaştı. Oldukça hareketli ve yaratıcı bir çocuktu. Evdeki yaratıcı ve yorucu çalışmalarını eğitime kanalize etmesi için ailesi okula 5 yaşında başlamasına karar verdi. Erken başlayan eğitim hayatı sayesinde kısa zamanda büyük tecrübe sahibi oldu.

1985 senesinde 16 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü kazandı. Oldukça başarılı bir üniversite hayatının ardından 20 yaşında mezun oldu. 1989 senesinde İ.T.Ü. de Yapı Bilgisi Kürsüsü'nde yüksek lisans yaptı. Eğitimine İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master Programı'nı tamamlayarak devam etti. Bu sırada bir yandan da ailesine ait eski eser binayı restore ediyordu. Yüksek Lisans eğitimini tamamlar tamamlamaz Halkalı 2. etap toplu konut inşaatlarında işe başladı. Bu arada ailesine ait diğer inşaatlara da devam ediyordu. 1994 yılında askere gitti. Ama askerliğini İzmir İnşaat Emlak'ta yaptığı için bu, iş yaşantısı için bir mola değil aksine disiplinli çalışma deneyimi oldu.

Askerden dönünce bir arkadaşı ile beraber KORİNT MİMARLIĞI kurdu. İlk işleri Komsan Kompresör Sanayii ve Ceyo Terlik Sanayii'nin fabrika binalarıydı. Geçen zaman içinde projeler birbirini kovaladı. Geriye dönüp bakınca İstanbul içinde dolaşırken burada da bunu yapmıştık demeden gezeceği çok fazla yer olmadığını görerek mutlu oldu. 2012 Senesinden itibaren yoluna MİMEKA Mimarlık'ta tek başına devam etti. O, kendisi için en doğru mesleği seçen ve işini severek yapan şanslı azınlıktan biri...

#galeriresim-aciklama#